Poradnik wędkarski

 
 

Jakie ryby łowić w Czerwcu

W czerwcu, nawet w najgłębszych jeziorach, woda jest już wystarczająco ciepła, aby ryby ciepłolubne rozpoczęły intensywne żerowanie. To dobry czas na zasiadkę na karpia, karasia i lina. Ryby te można złowić niemal we wszystkich okolicznych kołobrzeskich stawach, starorzeczach i jeziorach. Na duże liny warto zasadzić się na jeziorze Kamienica koło Dargocic lub na pobliskich niewielkich jeziorkach koło Trzynnika. Także na stawach w pobliskim Niekaninie można złowić liny, karasie i karpie. Na okazałe karpie warto wybrać się do Stojkowa (trasa: Dygowo – Ustronie Morskie), gdzie na łowisku specjalnym, za niewielką opłatą, można przeżyć wielką wędkarską przygodę. Karpie, jesiotry i pstrągi tęczowe ma natomiast w swojej ofercie łowisko specjalne w Nieżynie (trasa na Siemyśl).

Czerwiec to bardzo atrakcyjny miesiąc połowów morskich. Teraz dopiero zaczyna się wyśmienity okres wędkowania z plaży węgorzy, leszczy i płastug na wędki gruntowe. W dalszym ciągu można łowić na spinning trocie i belony. Wciąż aktywne są śledzie. Jednak nadal największą atrakcję stanowić będą kutrowe wyprawy na dorsze.

W Parsęcie, na wędkę gruntową lub spławikową, można już złowić wszystkie gatunki ryby spokojnego żeru. Najczęściej na wędkę trafiają klenie, jazie, leszcze, płocie i okonie. Warto także w tym miesiącu wybrać się nad rzekę ze spinningiem, bowiem po czerwcowych sztormach na morzu do Parsęty wpływają pierwsze letnie srebrniaki troci wędrownej i łososia.